Dźwigi
Sterowanie dźwigów
Aby winda mogła realizować swoje funkcje potrzebuje systemu sterowania, którego większa cześć jest niewidoczna dla użytkownika. Nowoczesne sterowanie to zaawansowany, rozproszony system, który odpowiada za poruszanie się kabiny, sterowanie drzwiami oraz komunikację z użytkownikiem. Sterowanie powinno być otwarte na możliwości rozbudowy w przypadku pojawienia się nowych potrzeb użytkowników oraz wdrożenia nowych technologii.
Sterowanie dźwigów stanowi zestawienie wielu urządzeń, które połączone są ze sobą szybką magistralą komunikacyjną. Takie modułowe rozwiązanie umożliwia lepsze dopasowanie się do potrzeb użytkownika oraz otwarcie na modernizację w przypadku pojawienia się nowych rozwiązań technicznych.
Wszystkie elementy sterowania dźwigu produkowane są zgodnie z wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa zawartymi w dyrektywie dźwigowej 95/16/WE. Urządzenia sterujące są dostosowane do warunków pracy windy, współpracują z różnymi rodzajami napędów oraz różnymi systemami drzwi szybowych. Umożliwiają optymalne sterowanie zarówno pojedynczym dźwigiem jak i grupą wind.
Bardzo ważną funkcją sterownika dźwigowego jest panel operatorski, który ułatwia pracę np. konserwatorowi i serwisantowi. Umożliwia on zmianę parametrów sterowania, daje informację na temat aktualnego stanu windy oraz umożliwia podgląd historii pracy urządzenia. Konserwator może podejrzeć datę i godzinę występowania awarii w funkcjonowaniu dźwigu, docierając do tekstowego opisu błędów.
Lift Service S.A., lubelska wytwórnia dźwigów osobowych, dostarcza wysokiej klasy sterowanie dźwigowe, które charakteryzuje się niezawodnością i precyzyją dziłania, gwarantując sprawne działanie wind w budynkach użyteczności publicznej, szpitalach czy na dworcach.
Polecamy rozproszony system sterowania LS-2020, który może sterować pracą dźwigu z dowolnym napędem oraz oferuje wiele funkcji specjalnych sterowania.
Dostęp do parametrów sterowania dźwigu i rejestru usterek jest możliwy w trybie tekstowym w języku polskim, angielskim, rosyjskim i włoskim.
Sterownik rejestruje ilość jazd i 99 ostatnich usterek w pracy dźwigu w pamięci EEPROM dostępnej po zaniku zasilania. Usterki zapisywane są wraz z numerem przystanku (pozycja kabiny) oraz datą i godziną wystąpienia.
Sześcioprzewodowa instalacja sterująca w szybie dźwigowym (magistrala CAN) pozwala na znaczne zredukowanie czasu i kosztów montażu.
Umożliwiamy integrację z telefonicznym urządzeniem alarmowym połączonym z profesjonalnym centrum serwisowym.